Biz Kimiz

Kulübümüz Türkiye Dağcılık Federasyonu’na üye olup sporcu yetiştirme ve eğitim çalışmalarında U.İ.A.A. (Dünya Dağcılık Birliği) standartlarını esas alarak eğitim ve tırmanış faaliyetlerini yapmaktadır. KDRK sağladığı eğitim olanaklarıyla; faaliyet gösterdiği dallarda yetiştirdiği sporcuların yanında, konusunda uzman eğitmenleri ülkemize kazandırmıştır.

KDRK ilimizde kurulu bulunan otuza yakın dağcılık kulübünün ilham kaynağıdır. Kulübümüz dağcılık alanında ülkemizde bütün zirvelere bayrağını dikmiş, uluslararası tırmanışlar yapmış, milli takımımıza da sürekli sporcu vermiştir. Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü (KDRK), adından da anlaşılacağı gibi söz konusu doğa sporlarına ilgi gösteren ve önem veren, bu sporu yapan gönüllerini doğaya adamış bir grubun önderliğinde 1998 yılının Temmuz ayında tüzel kişiliğini kazanmış, kısa sürede büyüyen etkin bir doğa sporları kulübümüz olmuştur.

Kuruluşundan günümüze hedefleri ve ufku geniş olan kulübümüz ilk yılında yapmış olduğu 1. Kaçkar Dağcılık ve Turizm Şenliği ile Türkiye geneline yaymış ve ilerleyen yıllarda düzenli olarak yapmış olduğu bu şenliği uluslararası boyuta taşımıştır. Kulübümüz, dağcıların yanında, rafting sporunu da ilimizde tanıtmış, Türkiye Rafting federasyonunun ilk defa düzenlemiş olduğu müsabakalara iştirak etmiş, 2002 ve 2003 yılında yapılan yarışmalarda dereceler elde etmiştir. Ayrıca kulübümüzü bünyesinde yetişen rafting sporcularımız milli takımda da yer almıştır.

KDRK, 1999 marmara depreminden bu yana bölgemizde ve ülkemizde aramakurtarma çalışmalarında etkin bir şekilde rol almıştır. Bölgemizdeki arama-kurtarma faaliyetlerini bizzat üstlenmiş, kamu kuruluşlarıyla yaptığı protokollerle kamusal bilincini ortaya koymuştur. Kış aylarının vazgeçilmez sporu olan kayak sporunu, tur kayağı ve klasik kayak oılarak sürdürmekteyiz. Bu alanda ikisi eğitmen on sporcudan oluşan bir takımımız bulunmaktadır. KRDK olarak bizler sivil toplum örgütü olma sorumluluğumuzla bölgemizin güncel konularına karşı da ilgimizi göstermekteyiz. Bu manada Ovit Tünel projesine kamuoyunun dikkatini çekmek için, kış mevsiminde sürekli kapalı olan Ovit dağı (İspir-İkizdere karayolu) yürüyüşünü gerçekleştirdik. 

KDRK on iki yılı bulan geçmişinde sürekli kendini geliştirmiş, hızla gelişen ve değişen dünya gerçeklerine göre faaliyet olanaklarını zorlayarak sürdürmektedir.

2017 19.Uluslararası Dağcılık Turizm ve Yayla Şenliği

 

 

2017 TDF Yaz Temel Eğitim Kampı